WARSZTATY ZIELARSKIE
Z TRENINGIEM NATURALNYM
opis warsztatów
Warsztaty Zielarskie z Treningiem Naturalnym to cykl czterech jednodniowych szkoleń, z których każde jest niezależnym wydarzeniem. Podczas warsztatów zdobędziesz wiedzę i umiejętności, dzięki którym wykorzystasz naturę jako Twojego trenera, żywiciela i uzdrowiciela. Dzielimy się z Tobą szerokim spojrzeniem na poszczególne części środowiska naturalnego, naszego sprzymierzeńca na drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia. Inspiracją są las, łąka, woda i powietrze.

Od Ciebie zależy, jak zdobyte doświadczenia wykorzystasz przyszłości - jako rekreacyjne ćwiczenia, czy też intensywne treningi, kulinarną inspirację, czy może uzupełnienie domowej apteczki... Dajemy Ci uniwersalny warsztat.

Prowadzący:
Monika Śliwińska
Certyfikowany zielarz-fitoterapeuta, przewodnik tatrzański, geograf. Fascynuje ją życie blisko natury i z jej wykorzystaniem na co dzień. Zbiera zioła i przetwarza je na własny użytek, eksperymentuje i dzieli się swoimi doświadczeniami.
Benita Zych
Fizjoterapeutka, masażystka, certyfikowana trenerka MovNat poziom 2, autorka warsztatów, szkoleniowiec, od 7 lat w Zakopanem rozwija projekt Trening Naturalny oraz studio treningu i masażu Pracownia Ruchu i Regeneracji.
ŁĄKA Przestrzeń możliwości
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
Pomyśl o chwili, gdy idziesz przez łąkę. Może boso? Czujesz podłoże, bezpośredni kontakt z ziemią. Rośliny delikatnie muskają Cię po nogach. Wiesz, że wiele z nich może Ci pomóc, gdy będziesz tego potrzebować. Aby je zebrać musisz na moment pochylić się, przykucnąć, zbliżyć do ziemi… Tej, po której codziennie kroczysz. Ruszasz dalej. Twoje ciało stworzone jest do przemieszczania się. Czasem trzeba mu tylko przypomnieć, na ile sposobów potrafi to robić.
Łąka to otwarta przestrzeń. Tylko grunt i porastająca go roślinność zielna. W tej pozornej prostocie kryje się jednak ogromna różnorodność, a co za tym idzie - bogactwo możliwości. Odkryjesz je podczas Warsztatów Zielarskich z Treningiem Naturalnym na łące.

Trening Naturalny na łące: warsztat nauczy Cię jak wzmocnić i uelastycznić stopy, jak poprawić ogólną mobilność i wzmocnić swoje ciało przy użyciu tylko i wyłącznie właściwości Łąki.

Warsztaty Zielarskie na łące: podczas warsztatów dowiesz się jak zbierać, suszyć i przechowywać poszczególne surowce zielarskie; poznasz sezonowe rośliny, które możesz wykorzystać w kuchni i domowej apteczce oraz sporządzisz własną kompozycję do kąpieli z łąkowych ziół.

Najbliższe terminy warsztatów: lato 2021

Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia terminu.
WODA Warsztaty u źródła
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
Stań u źródła. Pomyśl o tym, co podstawowe i niezastąpione - o wodzie...
W zielarstwie woda ma ogromne znaczenie dla korzystania z właściwości roślin. Woda to też źródło odprężenia. Delikatny szum potoku koi układ nerwowy. W jego bliskości możesz ćwiczyć uważność, kreatywność, a także wzmacniać całe ciało. Poznaj dobroczynne właściwości wody i jej otoczenia podczas Warsztatów zielarskich z Treningiem Naturalnym.

Trening Naturalny nad rzeką: warsztat nauczy Cię prawidłowej techniki podnoszenia i noszenia optymalnie ciężkich obiektów znalezionych nad rzeką oraz wprowadzi w podstawy relaksującej sztuki ustawiania kamieni tak, aby balansowały w “najdziwniejszych” pozycjach.

Warsztaty zielarskie: podczas warsztatów poznasz techniki przetwarzania surowców zielarskich za pomocą wody (naparów, odwarów, hydrolatów, a także octów i kiszonek) oraz przygotujesz mydło glicerynowe z wykorzystaniem naparów ziołowych według własnej kompozycji.

Najbliższe terminy warsztatów: lato 2021

Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia terminu.
LAS Odkryj go na nowo
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
Wyobraź sobie, że wchodzisz do lasu. Otacza Cię przyjemny chłód i zapach. Twoje kroki kierują Cię do powalonego drzewa - kilka prostych ruchów i czujesz, że ciało uzyskuje zwiększoną mobilność. Twój wzrok wyostrza się w poszukiwaniu cennych roślin. Znasz je więc bez wahania zrywasz to, czego potrzebujesz. Przy okazji wykonujesz kilka prostych ćwiczeń, za które Twój organizm będzie niezmiernie wdzięczny. Jeszcze tylko rozciągnięcie zmęczonych miejsc na Twoim ciele... z pomocą przyjdzie naturalne otoczenie. Przy szumie liści i śpiewie ptaków wracasz do domu z głową pełną pomysłów, jak wykorzystać otrzymane dary lasu. 
Las to prawdziwa skarbnica możliwości. Już sam spacer w otoczeniu drzew, mchów, śpiewających ptaków, zbawiennie oddziałuje na nasze samopoczucie. Układ nerwowy relaksuje się, a stan odprężenia w połączeniu z krążącymi w lesie olejkami eterycznymi ma niesamowicie korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Las jednak oferuje nam dużo więcej.

Leśny Trening Naturalny: warsztat nauczy Cię jak wykorzystać obiekty znalezione w lesie, takie jak zwalone drzewa, konary i gałęzie drzew, czy różnorodne podłoże w celach poprawy funkcji swojego ciała. 

Leśne Warsztaty Zielarskie: omówimy wybrane surowce zielarskie, które można pozyskać w lasach w ciągu całego roku kalendarzowego wraz z propozycjami ich zastosowania oraz sporządzimy leśną maść na bazie samodzielnie pozyskanego surowca.

Najbliższe terminy warsztatów: lato 2021

Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia terminu.
POWIETRZE
Z wiatrem we włosach
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
 • Text Hover
Zapachy, oddech, ruch w oderwaniu od ziemi... Z powietrzem związane jest to, co na pierwszy rzut oka ulotne i nieokreślone, a jednak przynoszące wyraźną korzyść dla zdrowia i funkcjonowania organizmu. 
Powietrze to nośnik cennych substancji i przestrzeń dla naturalnego poruszania się. Powietrze jest zawsze i wszędzie. Tak i wiedzę, którą zdobędziesz podczas warsztatów, będziesz mógł zastosować gdziekolwiek się znajdziesz i niezależnie od pory roku.

Trening Naturalny: warsztat nauczy Cię podstaw techniki biegania naturalnego oraz skakania. Omówione zostaną również kwestie przygotowania ciała do tego typu aktywności ze zwiększonym impaktem i dynamiką.

Warsztaty Zielarskie: podczas warsztatów zapoznasz się z podstawami aromaterapii, dowiesz się czym są olejki eteryczne, jak ich bezpiecznie używać oraz poznasz zastosowanie kilku wybranych olejków; omówimy również korzyści płynące ze stosowania baniek lekarskich oraz wykonasz aromatyczną tabliczkę woskową.

Najbliższe terminy warsztatów: lato 2021

Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia terminu.