AUDIO-TATRY
Audio-Tatry
Audio-Tatry są propozycją wycieczek geograficzno-literackich, podczas których będziecie mogli spojrzeć na Tatry w sposób, w jaki patrzył na nie ich główny bohater - Wincenty Pol, XIX-wieczny geograf i poeta. Poprowadzi on ścieżkami, które niegdyś sam przemierzał i opowie o górach, góralach, przyrodzie, swoich obserwacjach i doświadczeniach. Czasem udzieli cennych rad, rozśmieszy anegdotą albo zachwyci barwnym opisem.

Mapy z trasami wycieczek można pobrać poniżej.

Projekt powstał przy współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Nagrania zostały zrealizowane w Studio B1:  www.studiob1.pl
Wycieczka 1.
Wycieczka 1. jest wstępem do dalszych wycieczek z Wincentym Polem. Trasa wiedzie od Toporowej Cyrhli, przez Jaszczurówkę, Dolinę Olczyską, Nosal, do Kuźnic. Dla osób, które preferują spacer ulicami, możliwy jest wariant zastępczy - przejście Drogą Oswalda Balzera w kierunku osiedla Bystre, stamtąd ulicą Mieczysława Karłowicza, a następnie Aleją Przewodników Tatrzańskich do Kuźnic. Przebieg wariantu opcjonalnego oznaczony jest na mapach do przeznaczonych do wydruku. Przejście tą trasą zajmie ok. 3-4 godziny.

Zapraszamy do oglądnięcia pierwszego odcinka. Pozostałe są dostępne na naszym kanale YouTube.
01