PROPOZYCJE WYCIECZEK

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami wycieczek. Poniższe przykłady stanowią jedynie część możliwości jakie dają nam góry - mamy nadzieję, że stana się one inspiracją do zaplanowania wspaniałej wycieczki. W sprawie szczegółowej oferty prosimy o bezpośredni kontakt.

WYCIECZKI PRZYRODNICZE

Wycieczki przyrodnicze to nasza specjalność. Cóż innego może powiedzieć przewodnik-geograf ;) Zapraszamy na wycieczki, podczas których szczególną uwagę poświęcimy pięknu natury. Wędrując górskimi szlakami przyglądniemy się jej pod różnym kątem. Opowiemy o przyrodzie ożywionej i nieożywionej, o dawnych i obecnych procesach zachodzących w środowisku oraz o relacji przyroda-człowiek. Przyjrzymy się otoczeniu od najmniejszego kamyczka, po wielkie polodowcowe doliny, od barwnego motyla po potężnego niedźwiedzia.

Chcemy aby uczestnikom wycieczek udzieliła się fascynacja otaczającym nas światem przyrody, która jest motorem do dalszego jej poznawania.

WYCIECZKI ETNOGRAFICZNE

Zapraszamy na wycieczki, podczas których opowiemy o strojach regionalnych, gwarze podhalańskiej, tradycyjnych przedmiotach używanych dawniej w gospodarstwie, lokalnym rzemiośle i sztuce. Przyjrzymy się z zewnątrz i od środka chałupie góralskiej.

Porozmawiamy również o 
zwyczajach, magii i przesądach obecnych w życiu górali dawniej i dziś. Na wycieczki etnograficzne zapraszamy zarówno w góry jak i na Podtatrze. Ciekawą propozycją są wycieczki „mieszane” podczas których część dnia spędzimy w górach, a część na spacerze po Zakopanem odwiedzając tutejsze muzea.

WYCIECZKI ROWEROWE

Podtatrze, czyli krainy otaczające Tatry to w większości tereny wiejskie, dlatego wiele miejscowości połączonych jest drogami o małym natężeniu ruchu samochodowego. Dzięki temu są to trasy często wybierane przez miłośników dwóch kółek.

Rzeźba Podtatrza ma w większości charakter kotlin i pogórzy. Oznacza to, że teren jest bardzo zróżnicowany – znajdziemy tutaj zarówno proste trasy, nie pokonujące dużych przewyższeń, jak i trasy dla średnio i bardzo zaawansowanych rowerzystów. Niektóre szlaki rowerowe poprowadzone są również mało znanymi pasmami górskim jak Magura Spiska, Pieniny Spiskie czy Góry Lewockie, co może stać się dodatkową atrakcją.

Kiedy tylko śniegi stajają, rozpoczynamy sezon rowerowy. Serdecznie zapraszamy na wspólne wycieczki. Z chęcią zaplanujemy trasę dostosowaną do kondycji i umiejętności uczestników, a następnie poprowadzimy wycieczkę. Możemy również pomoc w wypożyczeniu rowerów.

Zapraszamy!

WYCIECZKI AUTOKAROWE

Zapraszamy na wycieczki, podczas których pokażemy Wam różne zakątki malowniczego regionu jakim jest Podtatrze. Grupom zorganizowanym polecamy wycieczki autokarowe, dzięki czemu uda się odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

WYCIECZKI FOTOGRAFICZNE

Tatry, Podtatrze i okoliczne pasma górskie to raj dla amatorów fotografii. Przepiękne krajobrazy, o każdej porze roku i dnia ukazują się w innej odsłonie. Dla wszystkich pragnących poznać tajniki fotografii krajobrazowej, przyrodniczej, architektury czy makrofotografii przygotowaliśmy warsztaty fotograficzne. Poszukiwaczom ciekawych kadrów proponujemy plenery fotograficzne podczas których zabierzemy Was w sprawdzone miejscówki fotograficzne. Warsztaty i plenery prowadzi Andrzej – przewodnik i fotograf.


Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt – chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

DOKĄD WAS ZABIERZEMY:

Obserwacje przyrodnicze
Wizyta w bacówce
Wycieczki rowerowe
Zwiedzanie Podtatrza
Plenery fotograficzne
Copyright Nazwa.pl