PROPOZYCJE WYCIECZEK

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami wycieczek. Poniższe przykłady stanowią jedynie część możliwości jakie dają nam góry - mamy nadzieję, że stana się one inspiracją do zaplanowania wspaniałej wycieczki. W sprawie szczegółowej oferty prosimy o bezpośredni kontakt.

TATRY

Tatry oferują wiele możliwości uprawiania turystyki na ich obszarze. Są to góry bardzo zróżnicowane - znajdziemy tu zarówno długie płaskie doliny, łagodne trawiaste szczyty, jak i wysokie skaliste granie. Wszystkie te miejsca udostępnione są gęsta siecią szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Zapraszamy na wspólne wycieczki w malownicze zakątki Tatr. Wędrówkę urozmaicimy opowieściami o przyrodzie, pasterstwie, zbójnikach, pierwszych zdobywcach szczytów czy odpowiedzialnej turystyce. 

GÓRY SŁOWACJI

Słowacja ma do zaoferowania wiele ciekawych pasm górskich, m. in. Tatry, Niżne Tatry, Góry Choczańskie, Wielka i Mała Fatra oraz Słowacki Raj. W każdym z nich znajdziemy liczne turystyczne szlaki z pięknymi widokami, szlaki rowerowe i tereny narciarskie. Krajobrazy i przyroda są bardzo zróżnicowane: od granitowych szczytów po głębokiejaskinie Tatr Niżnych, od rozległych fatrzańskich połonin pełnych kwiatów po ciemne krasowe wąwozy Słowackiego Raju. W głębokich górskich dolinach możemy odwiedzić ciekawe pod względem kulturowym miejscowości z żywym folkloremciekawą architekturą i pyszną kuchnią.

GÓRY RUMUNII

Rumuńska część Karpat dzieli się na szereg większych i mniejszych pasm górskich. Wiele z nich jest nam znanych chociażby ze słyszenia czy fotografii - najwyższe w kraju Fogarasze, leżące na północy Marmarosze czy trawiaste Alpy Rodniańskie. Są to góry znane i często odwiedzane. Na szlakach prowadzących na najbardziej popularne szczyty spotkamy w sezonie letnim licznych turystów. Znajdziemy w Rumunii również mnóstwo innych ciekawych, a mniej znanych pasm górskich o egzotycznych nazwach takich jak Parang, Bihor, Godeanu-Retezat i wiele wiele innych.

WYCIECZKI PRZYRODNICZE

Wycieczki przyrodnicze to nasza specjalność. Cóż innego może powiedzieć przewodnik-geograf ;) Zapraszamy na wycieczki, podczas których szczególną uwagę poświęcimy pięknu natury. Wędrując górskimi szlakami przyglądniemy się jej pod różnym kątem. Opowiemy o przyrodzie ożywionej i nieożywionej, o dawnych i obecnych procesach zachodzących w środowisku oraz o relacji przyroda-człowiek. Przyjrzymy się otoczeniu od najmniejszego kamyczka, po wielkie polodowcowe doliny, od barwnego motyla po potężnego niedźwiedzia. Chcemy aby uczestnikom wycieczek udzieliła się fascynacja otaczającym nas światem przyrody, która jest motorem do dalszego jej poznawania.