AUDIO TATRY

Audio-Tatry są propozycją wycieczek geograficzno-literackich, podczas których będziecie mogli spojrzeć na Tatry w sposób, w jaki patrzył na nie ich główny bohater - Wincenty Pol, XIX-wieczny geograf i poeta. Poprowadzi on ścieżkami, które niegdyś sam przemierzał i opowie o górach, góralach, przyrodzie, swoich obserwacjach i doświadczeniach. Czasem udzieli cennych rad, rozśmieszy anegdotą albo zachwyci barwnym opisem.

Filmy z nagraniami audio możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube. Zapraszamy również do oglądnięcia krótkiego wprowadzenia.

Plany tras spacerów do wydruku: mapy turystyczne z trasami spacerów i lokalizacją punktów audio zostały przygotowane do pobrania i wydrukowania na arkuszach A4 - znajdziecie je poniżej.

Wspólne wędrowanie rozpocznijmy od Wycieczki 1. Jest ona wstępem do dalszych wycieczek z Wincentym Polem. Trasa wiedzie od Toporowej Cyrhli, przez Jaszczurówkę, Dolinę Olczyską, Nosal, do Kuźnic. Dla osób, które preferują spacer ulicami, możliwy jest wariant zastępczy - przejście Drogą Oswalda Balzera w kierunku osiedla Bystre, stamtąd ulicą Mieczysława Karłowicza, a następnie Aleją Przewodników Tatrzańskich do Kuźnic. Przebieg wariantu opcjonalnego oznaczony jest na mapach do przeznaczonych do wydruku. Przejście tą trasą zajmie ok. 3-4 godziny. 

PIERWSZY ODCINEK OGLĄDNIESZ TUTAJ.

Wycieczka 2. wiedzie dnem doliny Kościeliskiej, od Kir do Schroniska PTTK na Hali Ornak. W drodze powrotnej trasa prowadzi przez Wąwóz Kraków. Wycieczka potrwa ok. 4-5 godzin.

Wycieczka 3. rozpoczyna się przy parkingu na Palenicy Białczańskiej i prowadzi do Morskiego Oka, a następnie nad Czarny Staw pod Rysami. Czas potrzebny do przejścia tej trasy to ok. 6-7 godzin.

 

Projekt powstał podczas stażu w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Nagrania zostały zrealizowane w Studio B1 w Gliwicach. 

Wszystkim, którzy pomogli w realizacji nagrań serdecznie dziękujemy!

Wycieczka 1.

Wycieczka 2.

Wycieczka 3.